Hızlı Randevu

Kayseri Yetişkin Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

İpek Timur

Kişisel Deneyim ve Biyografi

İpek Timur,
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi  Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.
2019 Yılı Temmuz ayında  Kayseri Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde ilk stajını tamamlamıştır.
2019 Yılı sonunda ise Kayseri Devlet Hastanesinde heyet psikoloğunda 2. stajını tamamlamıştır. Yetişkinlerde Depresyon, Panik bozukluk, Anksiyete Rahatsızlıkları, Fobiler gibi psikolojik rahatsızlıklar ve uygulanan testler ile ilgili yakın gözlem yapma fırsatı bulmuştur. 
 
İş Deneyimi
2021 yılında Kayseri Klinik Ege adlı sağlık kurumunda Psikolog olarak danışan kabulünde bulunmuştur. 
2022 Yılının başlarında Sarı Psikoloji Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri sağlık kurumunda Psikolog olarak danışan kabulüne başlamıştır. Şu an aktif olarak Kayseri'de Yetişkin grupta ki danışanlarına hizmet vermektedir.
 
Bireysel Yetişkin Terapiler, Çift Terapisi ve Aile Danışmanlığı hizmetleriyle çalışmalarına devam etmektedir. 
   
Uzmanlık Alanları
• Yetişkin Psikolog
• Aile ve Çift Terapisi
• Aile Danışmanlığı
 
Aldığı Eğitimler
 • Çift Terapisi Eğitimi
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • WISC-R Zeka Testi Eğitimi
 • Çocukları ve Yetişkinleri Değerlendirmede Kullanılan Objektif - Projektif Testler Eğitimi
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Yetişkinlerde Emdr (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi
 • Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi
 • EMDR (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Eğitimi
 • Şema Terapi Eğitimi
 • Gottman Çift Terapisi Eğitimi
 • Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi
 • Yetişkinlerde İlk Görüşme Teknikleri Eğitimi
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Eğitimi
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi (464 Saat)

Verdiği Eğitimler

 • Yetişkin Terapilerinin Yapılandırılması; İlk Görüşme (Anamnez Alma)
 • Kişilik Değerlendirme Testleri
 • Panik Bozukluk, Depresyon, Anksiyete ile Mücadele Eğitimi

Hizmet Alan Danışanlar Ne Söylüyor

Seher Ö,
Seher Ö,

“İpek hocama yaşadığım kaygılar sebebiyle başvurdum. Hem ailemi hem beni çok huzursuz ediyordu bu sıkıntılar. Seanslara düzenli devam ettik hem profesyonel hem de güler yüzle yaklaştı çok fayda sağladı şu an kaygılarını kontrol altına alabiliyorum. Teşekkür ediyorum.”

Büşra K,
Büşra K,

“Benim biraz öz güven eksikliğim vardı kendisine bu yüzden başvurmuştum. Çok tatlı, çok sevecen birisi onunla konuşmak çok rahatlatmıştı beni. Bu durumu yavaş yavaş aşıyorum. İpek Hanım'ın güler yüzlülüğü sayesinde daha içten konuşabildim, kendimi rahat ifade edebildim. Teşekkür ederim.”

Ayşegül D.
Ayşegül D.

“Benim büyük ölçüde genel olarak hayvan, özellikle köpek korkum vardı. İpek Hanım korkularımın temeline inerek bu korkumu yenmemi, hayvanlarla barışık olmamı sağladı. Şu an çok rahat bir şekilde yolda köpek görünce sevebiliyorum. Seanslarımızı tamamladık. Ben kendisinin bana hitabından da, bana olan ilgisinden de çok memnun kaldım. Başarılar dilerim.”

Bekir S,
Bekir S,

“Öfke kontrolü sorunum vardı her şey üstüste geliyordu. bu yüzden yardım almak istedim. Öfkemin nedenlerini farkedince çok şaşırdım, hep dışarıya bakıyormuşum. Kendime bakmak aklıma gelmemiş. Bunu görmek bile çok şey değiştirdi hayatımda. İpek hanımın anlayışlı ve ilgili oluşu sayesinde de bunların düzeleceğine olan umudum arttı. Uzun bir süre görüşemememize rağmen bu kısa sürede üzerimde çok olumlu etkileri oldu.”

Selver Ö,
Selver Ö,

“İpek Hanım'la konuştuğumda farklı bir bakış açısı kazandırdı bana. Zor bir süreçten geçiyordum birtakım şeyleri beraber çözümleyerek aştık. Çok güler yüzlüydü, gayet ilgiliydi. Kesinlikle tavsiye ederim.”

Ayten K,
Ayten K,

“İpek Hanım'a bir yakınım araclığıyla ulaştım, daha önceden danışanıydı.Kendi özel sorunlarım vardı, paylaşmak istediğim ama çözemediğim konulardı. Bana farklı bir bakış açısı sağladı, bakış açım değişti. Hayatla ve kendimle ilgili kendimi çıkmazda hissettiğim bir dönemdi kendisi çok yardımcı oldu. Dolayısıyla memnun kaldım kendisinden. İyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Sakin ve huzur veren bir yapısı var. Seanslarımıza devam ediyoruz.”

Ali Kamil K.
Ali Kamil K.

“İpek hanıma Kayseri de Yetişkin Psikolog arayışlarım sonucu ulaştım. Akademisyenlik yolunda yoğun kaygı ve stres problemleri yaşıyordum. Derslerime çalışmakta ve uyumakta zorlanıyordum. Bunca emeğin üzerine başarısız olma endişesiyle hocalarımın tavsiyesiyle psikoloğa gitme kararı aldım. İpek hanımın ilgili ve anlayışlı yaklaşımı sayesinde sorunlarıma bakış açım değişti. Stresimi yönetmeyi öğrenmem işlerimi düzene koymamı kolaylaştırdı. Her şey için teşekkürler hocam.”

Gizem. F.
Gizem. F.

“Eşimle aramızda iletişim, sevgi, saygı kalmamıştı. Birbirimizle sürekli kavga ya da iletişimsizlik halindeydik. Eşim başta sıcak bakmasa da sonra Çift Terapisine ikna oldu. Kayseri Çift Terapisi arayışlarımız sonucu İpek hanıma ulaştık. ikimizi de dinleyerek bizim davranışlarımıza ayna tuttu. Eşimin davranışları da ilişkimizin en başındaki haline döndü. Şimdi birbirimizi daha iyi anlıyoruz, iletişim kuruyoruz, hatta eskisinden daha da keyif alıyoruz diyebiliriz. Neredeyse boşanmak üzereyken ilişkimizi yeniden inşa ettik.İkimiz de terapi aldığımız için memnunuz.”

Filiz Z.
Filiz Z.

“Kendimi çok değersiz ve eksik hissettiğim bir dönemde ipek hanımın paylaşımlarını görüp kendisine ulaşmak istedim. Daha önce bir çok kez farklı zamanlar da terapi almak isteyip vazgeçmiştim. Artık baş edemediğimin farkına varınca artık bir çözüm bulmam gerektiğini düşündüm. Terapiye başlayınca kendime olan bakış açım değişti. Başkalarının benden daha değerli olduğunu düşünmek kendi kendime oluşturduğum bir illüzyonmuş aslında, Kendime olan sevgisizliğim aslında bir çok şeyin nedeniymiş, kendim için bir adım atıp terapiye başlayınca bunu farkettim. Tüm bu farkındalık için çok teşekkür ederim İpek hanım.”

Niyazi M.
Niyazi M.

“İşim gereği sürekli yetiştirmem gereken bir şeyler, yetişmeyen işler ve bir çok sorunla karşılaşıyorum. Bu yoğunluk nedeniyle bir dönem çok yoğun bir stres yaşadım. Uykusuzluk ve yoğun kaygı problemi yaşıyordum. Hatta geceleri uykudan uyanıp yapmam gereken bir şey olup olmadığını kontrol ediyordum. Doktorum Anksiyete tanısı koyudu ve bir de psikoloğa gitmemin faydası olacağını söyleyerek İpek hanıma yönlendirdi. Yaptığımız görüşmeler boyunca stresle daha iyi baş etmeyi, sorunlarıma çözüm odaklı yaklaşmayı öğrendim. Onun dışında duygularımı ifade etmeme ve bazı iletişim problemlerimle ilgili de bir çözüm yolu olduğunu farkettim ve onlar üzerine de çalıştık. İpek hanım güleryüzü ve ilgili yaklaşımıyla kendimi ifade edebilmem konusunda oldukça destekleyiciydi. Çok teşekkürler mesleğinizde başarılar dilerim.”

Kayseri Yetişkin Psikolog Randevu talepleriniz için formu doldurun.