Hızlı Randevu

Kayseri Yetişkin Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Kayseri Psikolog Tavsiye

Hayat içerisinde yaşanan sorunlarla, zorlayıcı yaşam olaylarıyla başa çıkabilmek, ruhsal olarak iyileşmek ve psikolojik rahatsızlıklarımızdan kurtulmak için desteğe ihtiyaç duyduğumuz zamanlar olabilir. Bu ihtiyacın farkında olmak iyileşmek için ilk adımdır. Bir diğer önemli nokta ise sizin için uygun uzmandan yardım almaktır. 

Bireyler uzman ararken en çok şu soruları sormaktadır:

Kayseri En İyi Psikolog kimdir?

En çok tavsiye edilen Psikolog Kimdir?

Kayseri’de En Deneyimli Psikolog Kimdir?

İnternet üzerinden bu şekilde araştırmalar yapılmaktadır. Fakat bu sorulardan önce aşağıdaki soruların cevabını bilmek gerekir.

Psikolog Kimdir?

Üniversitelerin Psikoloji lisans programlarından mezun olan kişilere psikolog unvanı verilmektedir. Psikologlar, kişilerin bireysel ve toplumsal   davranış, düşünce ve duygu durumlarını inceler; Bireylerin yaşamında sorun teşkil eden davranışların düzenlenmesi ve duygusal iyileşmeyi sağlamak amacıyla sahip olduğu terapötik bilgilerden yararlanarak tedavi  hizmeti sunar. 

Klinik Psikolog Kimdir?

Üniversitelerin Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinden mezunu olup klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi alanlar “klinik psikolog” unvanı kullanabilir. Klinik psikologlar bireylerin  duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarını tanımlayıp değerlendirerek bir tedavi planı oluşurur. Seanslar içerisinde gözlem, görüşme teknikleri ve testlerle mevcut sorunları ya da olası bozuklukları teşhis eder. Sorunlara yönelik oluşturulan tedavi planını uygulayarak danışanın psikolojik olarak iyileşmesine, sorunlarının çözülmesine yardımcı terapötik teknikler kullanır.

Psikoterapi nedir?

Psikoterapi esnasında  duygularınızı , düşüncelerinizi ve davranışlarınızı  koşulsuz kabul gördüğünüz güvenli bir ortamda keşfetme imkanı bulursunuz.

Hayatın içinde yaşadığınız sorunlar bakış açınızı bulanıklaştırmış olabilir. Terapi sorunlarınıza farklı bir açıdan bakmanıza ve onları daha gerçekçi değerlendirmenize yardımcı olur.

İçinde bulunduğumuz hayat yolculuğunda çeşitli sorunlarla karşılaşma ihtimalimiz her zaman mevcut. Asıl önemli olan onlarla nasıl başa çıkabildiğinizdir. Psikoterapi sorun çözmede size etkili yöntemler sunar ve  terapide kazandığınız becerilerle yaşantınızı daha iyi şekillendirebilirsiniz. 

Psikoterapi ne zaman gereklidir?

Depresyon, obsesyonlar, fobiler, zorlayıcı yaşam olayları, kaygı bozuklukları, travmalar  ve daha bir çok  psikolojik rahatsızlıkta  çeşitli psikoterapi yöntemleri kullanılarak İyileşme amaçlanmaktadır. 

Kayseri İyi Psikolog Nasıl Bulunur? Terapi nasıl olur?

  • Ruh Sağlığı alanında çalışan uzmanların mesleki becerileri aldıkları eğitimlerle desteklenmekle birlikte görülen seans sayısıyla da paralel olarak artmaktadır. Psikolog ne kadar seans yapmışsa, ne kadar çok danışanı tedavi etmişse o kadar tecrübelidir. Bundan genç psikologlar tecrübesizdir gibi bir mana çıkarılmamalıdır. Çünkü iyi ve tecrübeli bir psikolog olmakta alınan eğitimlerin, çalışkanlığın ve kendini geliştirmiş olmanın payı da oldukça büyüktür. 
  • Öncelikle destek almak için başvurduğunuz kişinin hangi bölümden mezun olduğuna, diplomasının olup olmadığına, yetkinliklerine, aldığı eğitimlere, yaptığı işlere vb. yönelik bir araştırma yapabilirsiniz. 
  • Psikolojide birçok farklı terapi yöntemi vardır. Sorununuza bağlı olarak  destek almak istediğiniz ve  size uygun olduğunu düşündüğünüz ekolle çalışan terapistleri araştırabilirsiniz. 
  • Terapi sürecinde danışan ve terapist İşbirliği içinde olmalıdır. Tercübeli Psikolog uyguladığı yöntemin gereklerini yerine getirmeli ve danışan da terapi sürecinde sorunluluklarını yerine getirmelidir.
  • İyi bir Psikolog etik kurallara bağlı olmalıdır. Danışan mahremiyetine önem vermeli, süreç hakkında danışanı bilgilendirmelidir. Danışan fayda görmediğini ya da kendisine iyi gelmediğini düşünürse Psikoloğa bilgi vererek terapiyi sonlandırabilir.
  • Terapist ve danışan arasında profesyonelliği bozacak herhangi bir ilişki olmamalıdır. 
  • İyi psikolog danışanını yargılamaz, eleştirmez ve ötekileştirmez. Koşulsuz kabul terapide ön koşuldur. Fakat terapist danışanı ile sürecin sağlıklı yürümediğini düşünürse terapiyi sonlandırma veya danışanı başka bir terapiste yönlendirme(kendisi isterse) hakkına sahiptir.
  • Terapi sürecinde direksiyonda Danışan vardır. Terapist ise yan koltuktadır. Danışana yolu gösterir, danışanın isteği ve çabasıyla iyileşme sağlanabilir.

Kayseri Psikolog Ücretleri Nasıldır?

Terapiye başvuran kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de seans ücretlerinin ne kadar olduğu. Ücretler psikoloğun tercihine, eğitimlerine, deneyimlerine, ofisin bulunduğu konuma, şehirde uygulanan ücret ortalamalarına vb göre değişiklik göstermektedir. 

Kayseri Seans Ücretlerinde SGK/SSK Geçerli mi?

Özel kurumlardaki Ruh Sağlığı hizmeti devlet güvencesi kapsamında olmadığından dolayı Sigorta’dan yararlanılamamaktadır.

 

Ahantar Kelimeler

Kayseri Psikolog | Psikoterapi | Kayseri Psikolog Ücretleri | Kayseri Psikolog Tavsiyesi | Kayseri En İyi Psikolog