Hızlı Randevu

Kayseri Yetişkin Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Ünlü Psikolog Sözleri

“Her zaman pozitif olmak zorunda değilsiniz. Üzgün, kızgın, sinirli, sinirli, korkmuş ve endişeli hissetmek tamamen normaldir. Duygulara sahip olmak sizi olumsuz bir insan yapmaz. Seni insan yapar.”

— Lori Deschene

 

 "Çocuğunuzla, çiftçinin yetiştirdiği ağaçla kurduğu ilişki gibi bir ilişki kurun. Çiftçi, ağacın özünün ne olduğunu bilir ve o öze saygısı vardır. O özün gelişmesi için uygun ortam hazırlar. Çiftçi elma ağacını muz ağacı yapmaya çalışmaz; elma ağacının en çok meyve veren elma ağacı olması için ortam hazırlar. Ortamını bulan elma ağacı, olabileceğinin en iyisi olur ve ona göre meyve verir."
 Doğan Cüceloğlu

 

Kendi yolculuğumu yapmak için buradayız; bu yolculukta kendimiz olabilme cesaretini bulmamız kolay değildir, ama kendimiz olmadan yaşamımızdaki hiçbir şey anlamını bulamaz.

 Doğan Cüceloğlu

 

Benim neslimin en büyük keşfi, insanların zihin tutumlarını değiştirerek hayatlarını değiştirebildikleridir. - William James     

 

“Bir insanın zekası, karakteri ve becerileri, o kişide bulunan bazı orijinal eğilimlerin, eğitimi ve görgüsü ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan denklemin bir sonucudur.”

Edward Thorndike

 

"Ruhun başka hiçbir şeye indirgenemeyecek kadar kendine özgü bir doğası vardır. "

- Carl Gustav Jung

 

"Dışarı bakan, rüya görür. İçeri bakan, uyanır."

- Carl Gustav Jung

 

"Mutlu bir hayat bile bir ölçü karanlık olmadan olamaz ve hüzünle dengelenmeseydi, mutlu kelimesi anlamını kaybederdi. "

- Carl Gustav Jung

 

Bütün hayat bir güzellik arayışıdır. Ancak içindeki güzellik bulununca arayış biter ve güzel bir yolculuk başlar. - Harshit “Artık bir durumu değiştirme imkanımız olmadığı zaman, kendimizi değiştirmek zorundayız demektir.”

– Viktor Frankl

 

"Hayat akışkan bir nehir gibidir,aslında bir şey olurken sadece temas ettiğimiz ânı fark edebiliriz , o an ne kazandığımızı ya da ne kaybettiğimizi fark etmeyiz. "

Beyhan Budak

 

“Mutlu bir hayat bile bir ölçü karanlık olmadan olamaz ve hüzünle dengelenmeseydi mutlu kelimesi anlamını kaybederdi.”

–Carl G.Jung

 

"Eğer yaşamda gerçekten bir anlam varsa, acıda da bir anlam olmalıdır. Acı da yaşamın ka­der ve ölüm kadar silinmez bir parçasıdır."

Viktor Frankl

 

"Bize acı veren duygular, onun berrak ve kesin bir resmini çizdiğimiz anda acı olmaktan çıkar."

-Spinoza

 

"Hayatın anlamını ve amacını veren ve insandan asla alınamayacak  olan da bu ruhsal özgürlüktür."

-Viktor Frankl 

 

“İnsani varoluşun kendine özgü kurucu ögelerinden biri de kendini aşması, yani kendinden başka şeylere doğru uzanmasıdır. Bunu Augustinusçu terimlerle ifade edersek; insan, yaşamında bir gaye ve anlam bulup gerçekleştirmediği sürece kalbi huzursuzdur.”

Viktor Frankl

 

“Bir insanın zekası, karakteri ve becerileri, o kişide bulunan bazı orijinal eğilimlerin, eğitimi ve görgüsü ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan denklemin bir sonucudur.”  

Edward Thorndike 

 

"Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil, onlarla başa çıkabilme yeteneği demektir. "

– James Robert Brown

"Gerçek duygular üretilemez, ortadan kaldırılamaz. Onları sadece bastırabilir, kendimizi kandırabilir ve bedenlerimizi aldatabiliriz. Vücut gerçeklere yapışıktır."

– Alice Miller   

 

"Başkalarıyla ilgili rahatsız olduğumuz her şey kendimizi tanımamızı sağlar."

– Carl Gustav Jung

 

Psikolog Sözleri I Dünyaca Ünlü Psikolog Sözleri I Kayseri Psikolog I  Sigmund Freud I Carl Jung I Alice Miller I Viktor Frankl I Doğan Cüceloğlu